Tartanovec mechový a tvídové retro

Byl víkend,
lásky čas,
přestože nebyl máj,
v ráj se proměnil.

Rád bych vám představil nového motýlka v naší nabídce – Tartanovec mechový – je to motýlek druhově i místně příbuzný s Tartanovcem zimomilným, ale je o něco tmavším a skotsky klasičtějším zastoupením svého druhu. Můžete jej obléci ke klasickému tmavému obleku, jednobarevným chinos a světlé košili nebo snad ke žlutému svetru s výstřihem do „V“, jak ho rád nosím já. Tento mechový tartanový skoťák je zkrátka universálním módním doplňkem s denodenním uplatněním.

Tartanovec mechový – tvídové retro  Tartanovec mechový – tvídové retro Tartanovec mechový – tvídové retro  
A co ten kabát?! To se má tak, že před několika týdny jsem v obchodě se zbožím z druhé ruky (znáte z TV jako „second hand“) zahlédl tvídový kabát, a když na mě z podšívky vykouklo logo Harris Tweed nebylo vůbec nad čím uvažovat. Tato ručně tkaná vlněná látka výhradně z ostrovů Harris a Lewis (ostrovy Vnějších Hebrid) se vyznačuje vysokou životností, hřejivostí a dlouhou tradicí výroby. Ok, je to hodně retro, ale záleží jen na vás, jak ho budete nosit. Můj víkendový outfit vkusně doplňuje strakatý cardigan, košile T. M. Lewin, vlněné kalhoty, světlé kožené boty a vlněná bekovka.

Tak mě vyfotila Martina na víkendové procházce, během které jsme zabloudili až do pasáže Lucerna, která hezky ladila s tím, co jsem měl na sobě.

Tartanovec mechový – tvídové retro Tartanovec mechový – tvídové retro Tartanovec mechový – tvídové retro Tartanovec mechový – tvídové retro

Tento článek jsem nechal trochu uležet, protože původně jsem sem nechtěl psát texty spadající do škatulky módní blog, ale už to tak vypadá, že jsem se tomu úplně nevyhnul :-)

Autor: Jirka Chomát

Lepidopterolog běhající se síťkou po loukách i pražských kavárnách lovíc nové druhy motýlků. Hipster a retro chlap. Jirka v Bowtie Lover zastává pozici Vedoucího chovatele motýlků.Bez reakcí

Napsat komentář